10 ویژگی درمانی گیاه جعفری | سبزیجات

جعفری یه گیاه بسیار مغذی و خوبه که می تونه از بدنتون در برابر شکلای جور واجور عارضه ها و بیماریا مراقبت کنه. درون این گیاه شکلای جور واجور املاح و مواد معدنی یافت می شن. در این بخش به معرفی 10 ویژگی و خاصیت این گیاه می پردازیم با ما همراه باشین.

بیشتر افراد تصور می کنن جعفری چیزی بیشتر از تزئین بشقاب غذا یا طعم دادن به اون نیس، اما 2000 ساله که از جعفری استفاده می شه و علم نشون داده که فواید زیادی واسه سلامتی داره.

گیاه جعفری بی انتها به درد بخور بوده و شامل ترکیباتیه که می تونن از شما در برابر سرطان دفاع کرده و سیستم ایمنی تون رو تقویت کنن.

جعفری دارای ویتامینای C، K و A بوده و مواد معدنی زیادی مانند آهن، کلسیم و پتاسیم داره. این گیاه بیشتر از چیزی که بیشتر مردم فکر می کنن مغذیه.

1. کاهش التهاب

جعفری واسه آدمایی که آرتروز دارن خیلی خوبه چون روغنی به نام یوژنول داره که ضدالتهاب بوده و می تونه به اندازه خیلی از التهاب کم کرده و درد مفاصل رو آرامش بده.

2. منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها

جعفری منبع غنی از آنتی اکسیدان هاییه که با آسیبای سلولی به وجود اومده به وسیله رادیکالای آزاد مقابله می کنن. آنتی اکسیدانای جعفری شامل لوتئینه که با استرس اکسیداتیو در بدن مقابله می کنه. جعفری منبع خوبی از ویتامینای A و C هستش که این دو هم خاصیت آنتی اکسیدانی دارن.

3. پاکسازی طبیعی بدن

جعفری می تونه به کارکرد کبد کمک کرده و دفع طبیعی سموم از بدن رو بهتر کنه. جعفری شامل دو ترکیب به اسمای آپیژنین و میریستیسینه که تولید آنزیمای کبد رو زیاد می کنن.

4. خاصیت آنتی باکتریال

جعفری، منبع عالی یه آنتی باکتریال به نام کلروفیله که با باکتریای بدن مقابله کرده و می تونه عفونت رو متوقف کنه. جعفری واسه نابود کردن باکتریای داخل دهن که باعث بد بود شدن اون می شن هم خوبه، پس جویدن جعفری بعد از غذا می تونه کمک کنه تنفس تون بد بو نشه.

5. کنترل دیابت

در طب سنتی ترکیه از جعفری واسه درمان دیابت استفاده می شه چون توانایی این گیاه در کنترل قند خون به وسیله آزمایشات علمی ثابت شده. محققان، جعفری رو روی موشایی که دیابت داشتن تست کردن و به این نتیجه رسیدن مصرف جعفری طی یه دوره یه ماه س تونست قند خون رو کم کنه.

6. کاهش خطر سرطان

مصرف منظم جعفری می تونه خطر سرطان رو هم کم کنه. جعفری دارای مقادیر زیادی فلاوونوئید به نام آپیژنینه که می گن به پیشگیری از سرطانایی مانند سرطان پوست، سرطان سینه و سرطان پروستات کمک می کنه. آپیژنین هم یه جور آنتی اکسیدانه که خاصیت ضدالتهابی داره.

7. مراقبت از قلب و رگای خونی

جعفری واسه نابود کردن باکتریای داخل دهن که باعث بد بود شدن اون می شن هم خوبه، پس جویدن جعفری بعد از غذا می تونه کمک کنه تنفس تون بد بو نشه

اسیدآمینه ای به نام هوموسیستئین هست که می تونه به قلب و رگای خونی آسیب بزنه و جعفری می تونه با اون مقابله کنه. جعفری شامل مقدار مناسبی از اسید فولیکه که از مقدار هوموسیستئینای مضر در خون کم می کنه. این اتفاق می تونه در کمک به پیشگیری از سکته مغزی و حمله قلبی به درد بخور باشه.

8. تقویت استخوانا

فقط دو قاشق چای خوری جعفری بیشتر از 15 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین K رو تأمین می کنه. بدن از ویتامین K واسه تولید پروتئینی به نام اوستئوکلسین استفاده می کنه. اوستئوکلسین در روند استخون سازی و تقویت اونا کاربرد داره. ویتامین K مانع تجمع کلسیم در بافتای بدن می شه. اگه تجمع کلسیم در بافتای بدن زیاد شه می تونه بیماریای قلبی و عروقی بسازه.

9. تقویت سیستم ایمنی

جعفری دارای عناصریه که سیستم ایمنی رو تقویت می کنن. کلروفیل موجود در جعفری با عفونتای باکتریایی و قارچی مقابله می کنه. ویتامین A، تأثیرگذاری سلولای سفید خون رو بهتر کرده و خاصیت آنتی اکسیدانی اونم به مقابله با سرطان و حتی علائم پیری کمک می کنه.

10. پیشگیری از سنگ کلیه

جعفری ادرارآوره، یعنی روند جریان مایعات رو در بدن بهتر می کنه. این اثر کمک می کنه از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری شه و مایعات زیادی در بدن جمع نشه. بهبود جریان مایعات در بدن به مقابله با سنگ صفرا و عفونتای ادراری هم کمک کرده و از نفخ زیاد هم پیشگیری می کنه.

سایت تبیان

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *