10 ویژگی مثبت افراد حساس

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ از اشک گرفته تا شادی، اگه انسانی فوق العاده حساس هستین، احساسات زیادی دارین که مرتبا نشون می دید. و در فرهنگی که احساسات بعضی وقتا، ضعف درنظر گرفته می شن، ابرازشان می تونه بیشتر عیب تلقی شه تا امتیاز.

ویژگی شخصیتی زیادتر از اندازه حساس بودن، که هم شامل مردان می شه و هم شامل زنان، می تونه نقشی اساسی در تعاملات روزانه اجرا کنه. و این در واقع یه خبر خوبه.اگه واسه طبیعت حساس تون، احساس ضعف می کنین، اینجا چند دلیل واسه تون داریم که باید این حساسیت رو جشن بگیرین.

  1. عاطفی هستین.

افراد خیلی حساس، طبیعتی بسیار عاطفی دارن. این ویژگی می تونه به اندازه خاصی منتهی به دوباره فعال شدن عاطفی شه، مثلا نگران بودن واسه یه دوست یا کسی که احتیاجی داره. این فرد، مانند کسی هست که هرکسی اونو در شرایط سخت زندگیش می خواد.

  1. عموما درگیر جنگ و اختلاف نمی شین.

موقعیتای اختلاف برانگیز، مضطرب تون می کنه چون هول و ترس دارین که واسه واکنشا یا گفته هاتون مورد سرزنش قرار گیرید. افراد حساس، موقع بیان عقایدی که حس می کنن درسته، دچار استرس می شن یا اصلا کنار میکشن چون نمی خوان عکس العمل خشنی از بقیه ببینن.

  1. باهوش و نکته سنج هستین.

هیچکی به اندازه یه شخص خیلی حساس، متوجه تغییرات حال و روحیه افراد نمی شه. اونا یه جور درک داخلی نسبت به دور و بر شون دارن که بقیه معمولا این دریافت رو ندارن. این یعنی اگه کسی ناراحت و دلخور باشه، شما به احتمال زیاد میفهمید و عکس العمل مناسب نشون می دید.

  1. این ویژگی در محل کار به نفع تونه.

افراد خیلی حساس،در تیم، عالی عمل میکنن. و غیر ازاین، می تونن رهبران خیلی خوبی باشن. چون نسبت به تندرستی و موفقیت کارمندان و بقیه علاقه و توجه دارن.

  1. برنامه هایی رو پیگیری می کنین که هدف دار هستن.

افراد حساس، هدف رو جستجو می کنن. فرقی نمی کنه مقدماتی جدید در شغل باشه یا سفر به دور دنیا، بیشتر علاقه مند به فعالیتایی هستین که انگیزه ای با معنی به زندگی شما بدن. افراد خیلی حساس، به خدمت-گرا بودن شون هم معروفند.

  1. فکر و احساس تون عمیق تره.

این یعنی، حوادث، موقعیتا و تغییرات رو موشکافانه تر پردازش می کنین. افراد خیلی حساس، راحت تر گریه می کنن و تحقیقات نشون داده این مطمئنا چیز بدی نیس، بلکه به نفع سلامتی شماس. احساسات، نقاط ضعف شما نیستن( این رو شعار خود کنین).

  1. جزئیات-گرا هستین.

این رو در رزومه تون قید کنین. افراد خیلی حساس اولین کسائی هستن که ظریف ترین تغییرات رو میفهمن، مثلا اگه کسی مدل مویش رو عوض کرده باشه یا دکور اتاق نشیمنش رو تغییر داده باشه. حساسیت زیاد، از شما یه نکته سنج کامل می سازه.

  1. در روابط تون احساساتی هستین.

عشق تون چقدر عمیقه؟ خیلی. احساسات و احساسات قوی و هماهنگ بودن با نیازای افراد مهم زندگی تون، فقط بخشی از ویژگیای مثبت همسر عاشقونه و حساسه. اون همیشه می دونن که شما به اون توجه دارین.

  1. رفتار و عادات خوبی دارین.

افراد حساس، بسیار آگاه هستن و رفتار و عادات خوبی از خود میدن. چه در واگذار کردن یه صندلی در مترو باشه چه باز نگه داشتن در واسه کس دیگه. هم اینکه اگه کسی مبادی آداب نباشه، زود میفهمید.

  1. شما ذاتا این جور هستین.

به چه دلیل با چیزی که همراه شما متولد شده بجنگین؟ تحقیقات نشون میده، افراد خیلی حساس، سیستم عصبی شون جوری خلق شده که احساسی و عاطفی باشن.

یعنی دیگه، شما نمی تونین با طبیعت بجنگین. خیلی بهتره که تموم حولوحوش شخصیت تون رو قبول کنین و باور کنین. اشکا و لبخندهارا.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *